Schody są ważnym elementem w domu, który przyciąga wzrok, mają być funkcjonalne i estetyczne. Dlatego wiele osób myśli właśnie o schodach drewnianych. Drewno to trwały materiał, pozyskiwany z natury, który dopasuje się praktycznie do każdego stylu urządzenia mieszkania.

Jesteśmy producentem schodów drewnianych wewnętrznych. W wersji na beton możemy wykonać schody tradycyjne z tzw. kapinosem, z podstopniem w kolorze stopni lub z płyty MDF lakierowanej np. w kolorze białym, możliwe jest również zamontowanie oświetlenia led. Do wnętrz bardziej nowoczesnych proponujemy schody dywanowe, gdzie zarówno stopień, jak i podstopień są z litego drewna o tej samej grubości, standardowo jest to 4 cm.

Schody samonośne wykonujemy na konstrukcji drewnianej bądź stalowej oraz jako wolno stojące. Schody samonośne wolno stojące, dywanowe nie wymagają żadnej dodatkowej konstrukcji ich stopień, jak i podstopień są z drewna litego najczęściej o grubości 8 cm. Produkujemy schody na wymiar z różnych gatunków drewna dębowego, jesionowego i gatunków egzotycznych oraz materiałów dostępnych na rynku.

Kompleksowa usługa zawiera pomiar, wstępny projekt i wycenę a następnie montaż schodów wraz z listwowaniem wzdłuż ścian, wykończeniem krawędzi klatki schodowej na piętrze a także estetyczne połączenie schodów z podłogą.
Do schodów wykonujemy poręcze i balustrady z zastosowaniem drewna, stali oraz szkła.

Rodzaje schodów drewnianych
Jakie schody drewniane do domu?

Powyżej znajdziesz wiele rodzajów schodów, jakie są aktualnie oferowane na rynku i cieszą się popularnością. Wybierając schody, zastanów się, z jakich materiałów chciałbyś, aby się one składały oraz z jakiego drewna. Spośród dostępnych produktów, często wybierane są schody wewnętrzne zabiegowe. Kierunek zabiegu wpływa na funkcjonalność schodów, ale istnieje możliwość dopasowania tego typu do każdej przestrzeni.

Niemniej jednak niezależnie, czy wybieramy schody do salonu, strychu, czy innego pomieszczenia warto sprawdzić wszystkie rozwiązania, jakie są aktualnie oferowane i możliwość ich adaptacji w naszych czterech kątach.

Tak naprawdę ogranicza nas tylko budżet i preferencje. Musimy pamiętać, ze w małych pomieszczeniach raczej nie sprawdzą się solidne schody dywanowe, a w dużych warto wykorzystać przestrzeń. Wszystko zależy od estetyki, bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Zagospodarowanie przestrzeni i wygoda jej użytkowania powinny współgrać z pięknie wykończonymi schodami drewnianymi. Schody drewniane nie tylko nadają się do domów, z których korzystamy na co dzień, ale również do domków letniskowych oraz antresoli w pomieszczeniach.

Oczywiście schody wewnętrzne drewniane można dowolnie aranżować. Trzeba zdecydować tylko o kolorze i fakturze drewna, różnicą i odległością stopni od siebie oraz dodatkami np. balustradami, czy oświetleniem. Każde schody można dowolnie malować farbami do drewna oraz lakierami, które zabezpieczą materiał oraz nadadzą mu szlachetny charakter.

Jakie drewno na schody?

Wybierając rodzaj drzewa na schody, ważnym argumentem jest cena. Jeśli chcemy wybrać korzystną opcję, to możemy wybrać schody z drzewa iglastego, ale trzeba pamiętać, że ten nowy typ drewna - drewno miękkie szybciej okazuje znaki zużycia. Myśląc o trwałości zdecydowanie postaw na świerk niż na sosnę. .

Montując schody w domu jednorodzinnym, gdzie schody będą intensywnie i często używane lepiej wybrać gatunki drzew jesion lub dąb. Lepiej nie decydować się na bukowe deski, gdyż są one podatne na odkształcenia. Alternatywną opcją są egzotyczne gatunki drzew wykorzystywane na naszym rynku, czyli merbau, teku czy jatoba. Im ciekawszy wygląd, tym cena rozwiązań jest wyższa.

Najdroższy, najtrwalszy, ale gustowny i niezwykle popularny materiał na schody to dąb. Prosta, aczkolwiek solidna konstrukcja jest gwarantem niezawodności i wieloletniego użytkowania. Domy jednorodzinne to popularne miejsca do montażu takich schodów wewnętrznych.