Tarasy drewniane to ostatnio integralny element współczesnej architektury, w szczególności gdy pokaźną część elewacji zajmują okna. Wtenczas drewniany taras pięknie się prezentuje. Drewno, mimo iż jest tradycyjnym materiałem budowlanym, znajduje wyśmienite połączenie z detalami betonowymi. Dzięki swojej wszechstronności komponuje się w dużo stylów architektonicznych. Taras jest ważnym detalem w sezonie wiosenno-letnim, kiedy wyraźnie więcej chwil przebywa się na zewnątrz przy grillu oraz spędza się więcej przyjaznych wieczorów ze znajomymi. Deski tarasowe są wykonywane, w taki sposób, ażeby jak najlepiej pełniły swoje funkcje. Realizujemy tarasy drewniane w Bielsku z najwyższą starannością i z najlepszego drewna egzotycznego, dlatego też są odporne na obicia oraz warunki pogodowe. Konstrukcje drewniane są wytrzymałymi elementami, które przetrwają długie lata.

 
 

Jakie deski najlepsze na taras drewniany?

Deski tarasowe wykonuje się z dużej ilości gatunków drewna, głównie wykorzystywane jest drewno egzotyczne. W zależności od charakteru nieruchomości Użytkownicy decydują się na następujące rodzaje desek tarasowych:

  • Massaranduba,
  • Bangkirai,
  • IPE,
  • Garapa,
  • Cumaru,
  • Kempas,
  • Tatajuba,
  • Modrzew Syberyjski.

Czasami zdarza się, że specjalnym marzeniem Klienta jest świerk lub odmienny nieczęsto praktykowany rodzaj drewna do realizacji tarasów. Parkiety Gocz, jako firma trudni się podłogami drewnianymi ponad 20 lat, dlatego nieustannie staramy się wykorzystać wszelkie możliwości, aby doręczyć Klientom odmianę drewna, który sobie wymarzyli. Świadczymy ponadto ogólne porady, dlatego jeżeli dany rodzaj nie jest odpowiedni, to za każdym razem przekazujemy takie informacje, podpierając się konkretnymi faktami i doświadczeniem, aby nasi Klienci byli wniebowzięci widząc swój taras. Każde drewno egzotyczne ma odmienne właściwości, dlatego też izoluje się je w różną metodą. Znaczenie ma także rozpiętość kolorytu oraz wizualny efekt końcowy. Najczęściej zadawanym pytaniem, na które powinno się odpowiedzieć, to czy wolimy jaśniejsze, czy ciemniejsze barwy desek tarasowych.

Tarasy drewniane Bielsko-Biała - Trwałość drewna

Inwestując w tarasy drewniane tworzone z gatunków drewna egzotycznego (np. massaranduba, bangkirai), masz pewność jakości na lata. Trwałość tarasów drewnianych wykonanych z wysokiej jakości drewnianych desek tarasowych szacuje się na nie mniej niż 20 lat, a najwięcej nawet na 50. Pod względem trwałości zdecydowanie najlepszym drewnem, które wyjątkowo polecamy na taras jest Bangkirai, dlatego, trwałość tych desek szacuje się na co najmniej 30 lat, toteż jest wielokrotnym motywem kupna. Te deski tarasowe mogą mieć kolor od jasnego do ciemnego brązu. Czasami trafia się, że odcień desek przybiera kolor zielonkawy. Należy nie zapominać, że słoneczne promienie wywołują, iż z czasem tarasowe deski przyjmują jasne odcienie szarzyzny. Takie drewno egzotyczne jest na dodatek bardzo wytrzymałe na występowanie pleśni oraz ataki innych szkodników. Budowa tarasu z drzewa egzotycznego nadaje piękny wygląd, a trwałość takich tarasów drewnianych jest na bardzo wysokim poziomie. Realizujemy montaż tarasów z drewna zgodnie z określonymi standardami.

Chcesz wyposażyć swoją posesję taras drewniany w Bielsku? Zajmiemy się Twoim zleceniem kompleksowo. Zapewniamy usługę doradztwa (dobór desek tarasowych), realizację oraz zostawiamy kontakt do siebie, żeby zawsze służyć pomocą po zrobionej pracy.

Lubimy wyzwania i chętnie podejmiemy się wykonania tarasów z drewna dla Ciebie! Do każdej realizacji tarasów podchodzimy indywidualnie i profesjonalnie, ponieważ wiemy, iż jest to dla domu bardzo ważny, optyczny szczegół. Zaufaj fachowcom, żeby Twój taras wyglądał tak, jak oczekujesz.

Zleć nam wykonanie tarasu drewnianego w Bielsku


    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych