Tarasy drewniane Bielsko-Biała

Skontaktuj się

Tarasy drewniane to ostatnio integralny element współczesnej architektury, w szczególności gdy pokaźną część elewacji zajmują okna. Wtenczas drewniany taras pięknie się prezentuje. Drzewo, mimo iż jest tradycyjnym materiałem budowlanym, znajduje wyśmienite połączenie z detalami betonowymi. Dzięki swojej wszechstronności komponuje się w dużo stylów architektonicznych. Taras jest ważnym detalem w sezonie wiosenno-letnim, kiedy wyraźnie więcej chwil przebywa się na zewnątrz przy grillu oraz spędza się więcej przyjaznych wieczorów ze znajomymi. Deski tarasowe są wykonywane, w taki sposób, ażeby jak najlepiej pełniły swoje funkcje. Drewniane tarasy są odporne na obicia oraz warunki pogodowe. Konstrukcje drewniane są wytrzymałymi elementami, które przetrwają długie lata.

Z jakich desek wykonuje się drewniane tarasy?

Deski tarasowe wykonuje się z dużej ilości gatunków drewna, w tym drewna egzotycznego. W zależności od charakteru nieruchomości Użytkownicy decydują się na następujące rodzaje desek tarasowych:

  • Massaranduba,
  • Bangkirai,
  • IPE,
  • Garapa,
  • Cumaru,
  • Kempas,
  • Tatajuba,
  • Modrzew Syberyjski.

Czasami zdarza się, że specjalnym marzeniem Klienta jest świerk lub odmienny nieczęsto praktykowany rodzaj drewna do realizacji tarasów. Parkiety-Gocz, jako firma trudni się podłogami drewnianymi ponad 20 lat, dlatego nieustannie staramy się wykorzystać wszelkie możliwości, aby doręczyć Klientom odmianę drewna, który sobie wymarzyli. Świadczymy ponadto ogólne porady, dlatego jeżeli dany rodzaj nie jest odpowiedni, to za każdym razem przekazujemy takie informacje, podpierając się konkretnymi faktami i doświadczeniem, aby nasi Klienci byli wniebowzięci widząc swój taras. Każda odmiana drewna ma odmienne właściwości, dlatego też izoluje się je w różną metodą. Znaczenie ma także rozpiętość kolorytu oraz wizualny efekt końcowy. Najczęściej zadawanym pytaniem, na które powinno się odpowiedzieć, to czy wolimy jaśniejsze, czy ciemniejsze barwy desek.

Trwałość drewna egzotycznego

Inwestując w tarasy drewniane z egzotycznych gatunków drewna (np. massaranduba, bangkirai), masz pewność jakości na lata. Trwałość tarasów drewnianych wykonanych z wysokiej jakości drewnianych desek szacuje się na nie mniej niż 20 lat, a najwięcej nawet na 50. Pod względem trwałości zdecydowanie najlepszym drewnem, które wyjątkowo polecamy na tarasy jest Bangkirai, dlatego, że jego trwałość szacuje się na co najmniej 30 lat, toteż jest wielokrotnym motywem kupna. Deski mogą mieć kolor od jasnego do ciemnego brązu. Czasami trafia się, że odcień przybiera kolor zielonkawy. Należy nie zapominać, że słoneczne promienie wywołują, iż z czasem tarasowe deski przyjmują jasne odcienie szarzyzny. Ten rodzaj drewna jest dodatkowo wytrzymałe na występowanie pleśni oraz ataki innych szkodników. Tarasy z drewna egzotycznego są bardzo ładne, a trwałość tarasowych desek jest na bardzo wysokim poziomie. Realizujemy montaż usług zgodnie z określonymi standardami. Zachęcamy do obejrzenia wykonanych przez nas realizacji.

Bielsko-Biała oraz okolice są terenem naszego działania. Chcesz zrealizować drewniany taras w tym regionie? Zajmiemy się Twoim zleceniem kompleksowo. Zapewniamy usługę doradztwa (dobór deski), realizację oraz zostawiamy kontakt do siebie, żeby zawsze służyć pomocą po zrobionej pracy.

Lubimy wyzwania i chętnie podejmiemy się wykonania tarasu dla Ciebie! Do każdej realizacji tarasu podchodzimy indywidualnie i profesjonalnie, ponieważ wiemy, iż jest to dla domu bardzo ważny, optyczny szczegół. Zaufaj fachowcom, żeby Twój taras wyglądał tak, jak oczekujesz.


Tarasy, które wykonujemy cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników. Dla naszych tarasów dobieramy drewno najlepszych gatunków i deski tylko najwyższej jakości. Zrobimy dla Ciebie montaż tarasów oraz ich późniejszy serwis.

Formularz kontaktowy


    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych