Tarasy drewniane to w ostatnich czasach nieodłączny szczegół współczesnej architektury, w szczególności kiedy pokaźną powierzchnię ściany zajmują okna. Wtenczas drewniany taras wspaniale się prezentuje. Drewno, pomimo że jest klasycznym surowcem budowlanym, znajduje idealne połączenie z komponentami betonowymi. Dzięki swojej wszechstronności wpasowuje się w bardzo wiele stylów architektonicznych. Taras jest znaczącym komponentem w porze wiosenno-letniej, kiedy bezsprzecznie więcej czasu spędza się na zewnątrz grillując oraz przyjemnych wieczorowych pór ze znajomymi. Tarasowe deski są wykonywane w taki sposób, ażeby jak najlepiej pełniły swoje funkcje. Tarasy drewniane są wytrzymałe na obicia oraz warunki pogodowe. Konstrukcje drewniane są wytrzymałymi elementami, które wytrzymują długie lata.

Z jakiego gatunku drewna wykonuje się tarasy drewniane?

Tarasowe deski wykonuje się z bardzo wielu gatunków drewna, w tym drewna egzotycznego. W zależności od charakteru nieruchomości Klienci wybierają następujące rodzaje desek tarasowych:

  • Bangkirai,
  • Massaranduba,
  • Garapa,
  • Cumaru,
  • IPE,
  • Kempas,
  • Tatajuba,
  • Modrzew Syberyjski.

Niekiedy zdarza się, że dodatkowym marzeniem Nabywcy jest świerk lub odmienny rzadko używany odmiana drewna do wykonywania tarasów. Nasza firma wykonuje podłogi drewniane od ponad 20 lat, dlatego zawsze staramy się zastosować wszystkie predyspozycje, aby zagwarantować Klientom rodzaj drewna, który sobie życzą. Oferujemy dodatkowo kompleksowe doradztwo, tym samym jeśli dany gatunek nie jest odpowiedni, to zawsze mówimy takie informacje, podpierając się konkretnymi faktami i doświadczeniem, aby nasi Klienci byli wniebowzięci widząc swój taras. Każda odmiana drewna posiada odmienne parametry, z tego też powodu izoluje się je w różną metodą. Znaczenie ma także gama kolorystyczna oraz końcowy efekt wizualny. Najważniejszym pytaniem, na które powinno się zadać, to czy wolimy jaśniejsze, czy ciemniejsze barwy desek.

Trwałość drewna egzotycznego

Wybierając tarasy drewniane z egzotycznych rodzajów drewna (np. massaranduba, bangkirai), masz gwarancję jakości na lata. Trwałość drewnianych tarasów zrobionych z wysokiej jakości desek drewnianych ocenia się na co najmniej 20 lat, a nie dłużej nawet na 50. Pod względem wytrzymałości zdecydowanie najlepszym drewnem, które wyjątkowo rekomendujemy na tarasy jest Bangkirai, ponieważ jego trwałość szacuje się na co najmniej 30 lat, z tej przyczyny jest częstym motywem zakupu. Deski mają odcień od jasnego do ciemnego brązu. Nieczęsto nadarza się, że drewno może przybrać zielonkawy kolor. Trzeba mieć na uwadze, że promienie słoneczne sprawiają, że z czasem tarasowe deski przyjmują jasne odcienie szarzyzny. To drewno jest dodatkowo wytrzymałe na występowanie grzybów oraz innych szkodników. Tarasy z drewna egzotycznego są eleganckie, a wytrzymałość tarasowych desek jest na bardzo wysokim poziomie. Realizujemy montaż usług zgodnie z określonymi standardami. Zapraszamy do obejrzenia naszych realizacji.

Tychy oraz sąsiedzkie miejscowości to obszar naszego działania. Chciałbyś zrobić drewniany taras w swojej miejscowości? Zaangażujemy się w Twoje zlecenie kompleksowo. Zapewniamy doradztwo (dobór deski), realizację oraz pozostajemy w kontakcie, aby zawsze służyć pomocą po wykonanej usłudze.

Cenimy wyzwania i chcemy się podjąć zrobienia tarasu dla Ciebie! Każdą realizację tarasu indywidualnie i profesjonalnie, gdyż zdajemy sobie sprawę, że jest to dla domu ważny, wizualny detal. Uwierz fachowcom, ażeby Twój taras wyglądał tak, jak sobie to wymarzyłeś.


Tarasy, które realizujemy cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników. Do tarasów przez nas wykonanych wybieramy najlepsze drewno i najwyższej klasy deski. Zrobimy montaż tarasu Twoich marzeń oraz ich serwis.

Formularz kontaktowy


    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych