Taras drewniany to w ostatnich czasach nieodłączny szczegół nowoczesnej architektury, w szczególności kiedy pokaźną powierzchnię ściany zajmują okna. Wówczas drewniany taras pięknie się prezentuje. Drzewo, pomimo że jest standardowym materiałem budowlanym, znajduje wyśmienite połączenie z komponentami betonowymi. Dzięki swojej powszechności komponuje się w dużo stylów budowlanych. Taras jest istotnym detalem w sezonie wiosenno-letnim, kiedy zdecydowanie więcej chwil spędza się na zewnątrz przy grillu oraz przyjaznych wieczorowych pór z bliskimi. Tarasowe deski są wykonywane tak, by jak najlepiej pełniły swoje zastosowanie. Korzystamy tylko z desek tarasowych, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Konstrukcje drewniane są wytrzymałymi elementami, które przetrwają długie lata.

Z jakich odmian desek wykonujemy tarasy drewniane?

Tarasowe deski robi się z dużej ilości odmian drewna, w tym drewna egzotycznego. W zależności od charakteru nieruchomości Klienci wybierają następujące rodzaje desek tarasowych:

  • Kempas,
  • IPE,
  • Garapa,
  • Tatajuba,
  • Cumaru,
  • Modrzew Syberyjski.
  • Massaranduba,
  • Bangkirai,

Czasami dodatkowym marzeniem Nabywcy jest świerk lub inny rzadko używany gatunek drewna do realizacji tarasów. Parkiety-Gocz, jako firma wykonuje podłogi drewniane od ponad 20 lat, dlatego nieustannie pragniemy zastosować wszelkie nasze możliwości, aby dostarczyć Klientom gatunek drewna, który sobie wymarzyli. Oferujemy dodatkowo kompleksowe porady, więc gdy dany gatunek nie nadaje się do zamierzonego celu, to za każdym razem informujemy, podpierając się konkretnymi faktami i doświadczeniem, żeby nasi Klienci byli wniebowzięci widząc swój taras. Każda odmiana drewna posiada inne parametry, z tego też powodu zabezpiecza się je w odmienną techniką. Ważna jest także gama kolorystyczna oraz końcowy efekt wizualny. Najczęstszym pytaniem, na które powinno się zadać, to czy preferujemy jaśniejsze barwy, czy ciemniejsze jakie ma mieć deska podłogowa. Ciekawostką jest, że większość klientów mieszkających w Gliwicach decyduje się na ciemniejsze kolory tarasu, stąd też najpopularniejsze drewno na jego wykonanie, czyli Bangkirai.

Trwałość drewna egzotycznego

Wybierając tarasy drewniane z egzotycznych rodzajów drewna (np. bangkirai, massaranduba), masz pewność wysokiej jakości na lata. Trwałość drewnianych tarasów zrobionych z dobrej jakości deski szacuje się na co najmniej 20 lat, a najwięcej nawet na 50. Pod względem trwałości zdecydowanie najlepszym drewnem, które wyjątkowo rekomendujemy na tarasy to Bangkirai, bowiem jego trwałość szacuje się na co najmniej 30 lat, więc bywa pospolitym motywem zakupu. Kolor desek tarasowych jest różny - od jasnego do ciemnego brązu. Czasami nadarza się, że odcień może przybrać zielonkawy kolor. Trzeba jednak nie zapominać, że promienie słoneczne czynią, iż po jakimś czasie deski tarasowe przybierają jasne odcienie szarzyzny. To drewno jest również wytrzymałe na występowanie grzybów oraz ataki innych szkodników na które narażone są podłogi tarasowe przez cały czas. Wykonanie tarasu z drewna egzotycznego jest bardzo atrakcyjne, a wytrzymałość desek tarasowych jest na najwyższym poziomie. Nasza firma zajmuje się montażem zgodnie z określonymi standardami. Zachęcamy do sprawdzenia wykonanych przez nas realizacji tarasów oraz podłóg drewnianych z drewna egoztycznego.

Gliwice oraz okolice są terenem, gdzie wykonujemy nasze usługi montażu tarasów, podłóg itp. Pragniesz wykonać podłogi drewniane w domu lub taras na zewnątrz w tym regionie? Zaangażujemy się w Twoje zlecenie kompleksowo. Oferujemy doradztwo (dobór drewna), realizację tarasów oraz przekazujemy swój kontakt, aby być pomocnym po zrobionej pracy.

Wykonanie tarasu czy podłogi z drewna nie stanowi dla nas żadnego wyzwania! Wszystkie realizacje tarasów i podłóg drewnianych wykonujemy indywidualnie i profesjonalnie, albowiem wiemy, iż jest to wizualnie ważny element każdego domu. Zdaj się na fachowców, aby Twój taras wyglądał tak, jak sobie to wymarzyłeś.


Tarasy, jakie realizujemy przypadają do gustu użytkownikom. Materiał, który wykorzystujemy na wykonanie desek tarasowych są pochodzenia egzotycznego, np. z drewna Bangkirai. Prócz wykonania tarasu, oferujemy także usługi serwisowe.

Zapoznaj się z ofertą naszego wykonania tarasów już teraz, czekamy na Twój kontakt!

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!


    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych