Tarasy drewniane to nieodłączny segment współczesnego budownictwa, zwłaszcza gdy pokaźną powierzchnię ściany zajmują okna. Wtedy drewniany taras ślicznie się prezentuje. Drewno, mimo iż jest pospolitym materiałem budowlanym, znajduje idealne połączenie z detalami betonowymi. Dzięki swojej uniwersalności komponuje się w wielu technik konstrukcyjnych. Taras jest kluczowym elementem w sezonie wiosenno-letnim, kiedy bezsprzecznie więcej chwil spędza się na zewnątrz przy grillu oraz przyjemnych wieczorów z bliskimi. Deski tarasowe są zrobione tak, by jak najlepiej pełniły swoje funkcje. Tarasy drewniane są niewrażliwe na obicia oraz warunki pogodowe. Konstrukcje drewniane są solidnymi elementami, które wytrzymują długie lata.

Z jakich desek robi się tarasy drewniane?

Deski tarasowe wykonuje się z dużej ilości gatunków drewna, w tym drewna egzotycznego. W zależności od nieruchomości Klienci stawiają na następujące rodzaje desek tarasowych:

  • Massaranduba,
  • Bangkirai,
  • Cumaru,
  • IPE,
  • Garapa,
  • Tatajuba,
  • Kempas,
  • Modrzew Syberyjski.

Co pewien czas szczególnym życzeniem Nabywcy jest świerk lub odmienny nieczęsto używany gatunek drewna do realizacji tarasów. Nasza firma trudni się podłogami drewnianymi ponad 20 lat, dlatego nieustannie pragniemy zastosować wszystkie kontakty, aby zagwarantować Klientom rodzaj drewna, który sobie zażyczyli. Świadczymy dodatkowo kompleksowe porady, więc jeśli dany rodzaj nie jest odpowiedni, to zawsze mówimy takie informacje, opierając się na konkretnych faktach i doświadczeniach, żeby nasi Klienci byli usatysfakcjonowani. Każda odmiana drewna ma odmienne właściwości, dlatego też izoluje się je w różną metodą. Znaczenie ma także rozpiętość kolorytu oraz końcowy efekt wizualny. Najważniejszym pytaniem, na które powinno się sobie odpowiedzieć, to czy preferujemy jaśniejsze, czy ciemniejsze barwy desek.

Trwałość drewna egzotycznego

Decydując się na tarasy drewniane z egzotycznych rodzajów drewna (np. bangkirai, massaranduba), masz gwarancję jakości na lata. Wytrzymałość tarasów drewnianych zrobionych z wysokiej jakości drewnianych desek szacuje się na minimum 20 lat, a maksymalnie nawet na 50. Pod względem trwałości zdecydowanie najlepszym drewnem, które mocno rekomendujemy na tarasy jest Bangkirai, bowiem jego minimalną trwałość szacuje się na 30 lat, więc bywa częstym przyczyną zakupu. Deski mają zabarwienie od jasnego do ciemnego brązu. Bardzo rzadko zdarza się, że drewno może przybrać kolor zielonkawy. Trzeba jednak pamiętać, że słoneczne promienie wywołują, że z czasem tarasowe deski przybierają jasne odcienie szarzyzny. Ten rodzaj drewna jest także odporne na występowanie grzybów oraz ataki innych szkodników. Tarasy z drewna egzotycznego są bardzo ładne, a trwałość tarasowych desek jest na bardzo wysokim poziomie. Realizujemy montaż usług według określonych standardów. Zachęcamy do obejrzenia wykonanych przez nas realizacji.

Rybnik oraz sąsiedzkie miejscowości to teren naszego działania. Pragniesz zrobić drewniany taras w swojej miejscowości? Zaangażujemy się w Twoje zlecenie kompleksowo. Oferujemy usługę doradztwa (dobór deski), wykonawstwo oraz przekazujemy swój kontakt, ażeby zawsze służyć pomocą po zrobionej pracy.

Cieszymy się na nowe wyzwania i chętnie podejmiemy się zrobienia tarasu dla Ciebie! Każde tarasowe zamówienie traktujemy indywidualnie i profesjonalnie, albowiem mamy świadomość, że jest to optycznie bardzo ważny element każdego domu. Zdaj się na fachowców, aby Twój taras prezentował się tak, jak sobie to wymarzyłeś.


Tarasy, jakie robimy przypadają do gustu użytkownikom. Dla tarasów przez nas wykonanych dobieramy drewno najlepszych gatunków i deski tylko najwyższej jakości. Zrobimy montaż tarasu Twoich marzeń oraz ich późniejszy serwis.

Formularz kontaktowy


    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych