Tarasy drewniane w Katowicach to ostatnio nieodłączny element nowoczesnego budownictwa, szczególnie kiedy dużą powierzchnię ściany zajmują okna. Wówczas drewniany taras pięknie się prezentuje. Drewno, pomimo iż jest tradycyjnym materiałem budowlanym, znajduje idealne połączenie z elementami betonowymi. Dzięki swojej uniwersalności wpasowuje się w bardzo wiele stylów architektonicznych. Taras jest ważnym elementem w sezonie wiosenno-letnim, kiedy zdecydowanie więcej czasu spędza się na zewnątrz podczas grillowania oraz ciepłych wieczorów ze znajomymi. Deski tarasowe są wykonywane w taki sposób, aby jak najlepiej pełniły swoje funkcje. Tarasy drewniane są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Konstrukcje drewniane są wytrzymałymi elementami, które sprawdzają się na długie lata.

Z jakich desek wykonuje się tarasy drewniane?

Deski tarasowe wykonuje się z bardzo wielu rodzajów drewna, w tym drewna egzotycznego. W zależności od nieruchomości Klienci decydują się na następujące rodzaje desek tarasowych:

  • Massaranduba,
  • IPE,
  • Bangkirai,
  • Cumaru,
  • Garapa,
  • Tatajuba,
  • Kempas,
  • Modrzew Syberyjski.

Czasami zdarza się, że specjalnym życzeniem Klienta jest świerk lub inny rzadko stosowany gatunek drewna do wykonywania tarasów. Nasza firma zajmuje się podłogami drewnianymi ponad 20 lat, dlatego zawsze staramy się wykorzystać wszystkie nasze możliwości, aby dostarczyć Klientom gatunek drewna, który sobie życzą. Oferujemy także kompleksowe doradztwo, więc jeśli dany gatunek nie nadaje się do zamierzonego celu, to zawsze przekazujemy takie informacje, opierając się na konkretnych faktach i doświadczeniach, aby nasi Klienci byli zadowoleni ze swojego tarasu. Każdy gatunek drewna ma inne właściwości, z tego też powodu zabezpiecza się je w inny sposób. Znaczenie ma także gama kolorystyczna oraz wizualny efekt końcowy. Najważniejszym pytaniem, na które należy sobie odpowiedzieć, to czy preferowane są jaśniejsze, czy ciemniejsze barwy desek.

Trwałość drewna egzotycznego

Decydując się na drewniane tarasy z egzotycznych gatunków drewna (np. massaranduba, bangkirai), masz gwarancję jakości na lata. Trwałość tarasów drewnianych wykonanych z wysokiej jakości desek drewnianych szacuje się na minimum 20 lat, a maksymalnie nawet na 50. Pod względem trwałości najlepszym drewnem, które najbardziej polecamy na tarasy jest Bangkirai, ponieważ jego minimalną trwałość szacuje się na 30 lat, dlatego jest częstym powodem zakupu. Deski mogą mieć odcień od jasnego do ciemnego brązu. Bardzo rzadko zdarza się, że drewno może przybrać kolor zielonkawy. Należy jednak pamiętać, że promienie słoneczne sprawiają, że z czasem deski tarasowe przybierają jasne odcienie szarości. To drewno jest także odporne na powstawanie grzybów oraz ataki innych szkodników. Tarasy z drewna egzotycznego są bardzo ładne, a trwałość desek tarasowych jest na najwyższym poziomie. Dokonujemy też montażu tarasów zgodnie z określonymi standardami. Zapraszamy do sprawdzenia naszych realizacji

Katowice oraz okolice są obszarem naszego działania. Chcesz wykonać drewniany taras w tym regionie? Zajmiemy się Twoim zleceniem kompleksowo. Zapewniamy doradztwo (dobór deski), wykonawstwo oraz zostawiamy swój kontakt, aby służyć pomocą po wykonanej usłudze.

Lubimy wyzwania i chcemy się podjąć wykonania Twojego tarasu! Do wszystkich tarasowych zamówień podchodzimy indywidualnie i profesjonalnie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jest to wizualnie bardzo ważny element każdego domu. Zaufaj fachowcom, żeby Twój taras wyglądał tak, jak sobie to wymarzyłeś.

 

Tarasy drewniane, które wykonujemy cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników. Do naszych tarasów wybieramy drewno najlepszych gatunków i deski tylko najwyższej jakości. Wykonamy dla Ciebie montaż tarasu oraz ich serwis.

Formularz kontaktowy


    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych