Drzwi łazienkowe Asilo – propozycja dla fanów praktycznych rozwiązań

image description

Dobór drzwi do łazienki wymaga dokładnego przemyślenia wielu aspektów. Należy właściwie wybrać kierunek otwierania drzwi, aby zachować wygodną komunikację. Drzwi łazienkowe muszą zapewnić wentylację pomieszczenia o zwiększonej niż zwykle wilgotności. Muszą być zatem praktyczne. Drzwi łazienkowe powinny także zapewniać komfort użytkownikom, dlatego powinny zachować intymność użytkowników łazienki. Nie możemy jednak zapomnieć o aspekcie wzorniczym. Drzwi łazienkowe muszą pasować stylem do naszej wymarzonej łazienki.

Drzwi łazienkowe otwieramy na zewnątrz.

Należy o tym pamiętać projektując zarówno łazienkę jak i korytarz. Aby nie tracić miejsca w zwykle niewielkim pomieszczeniu jakim jest łazienka, drzwi otwierają się na zewnątrz pomieszczenia. Warto także zadbać o właściwy kierunek otwierania, tak aby np. włącznik światła był po tej samej stronie co klamka.

Poczucie bezpieczeństwa i intymności

Aby poczuć się swobodnie w łazience warto zainstalować w niej zamek z funkcją WC, czyli taki, który po stronie wewnętrznej ma gałkę do zamykania. Dla bezpieczeństwa, zamek ten powinien także dać się otworzyć z zewnątrz przy pomocy śrubokręta. Dla zapewnienia odpowiedniej intymności, drzwi łazienkowe powinny całkowicie odgradzać nas od reszty mieszkańców, dlatego nie zaleca się stosowania dużych przeźroczystych przeszkleń. Aby drzwi pasowały do pozostałych można zastosować model z tej samej rodziny w wersji tak zwanej łazienkowej, czyli z mniejszym przeszkleniem, tylko w górnej części skrzydła drzwiowego. Przykłady takich rozwiązań poniżej.

PERTINI_1_NEW_BIAŁEPERTINI_2_NEW_BIAŁEhttp://www.asilo.pl/portfolio-items/lukka-4/
 

Wentylacja

Łazienka to pomieszczenie o zwiększonej wilgotności, dlatego drzwi łazienkowe muszą umożliwić wentylację pomieszczenia. W drzwiach łazienkowych zamiast niezbyt estetycznych kratek czy tulei, stosuje się eleganckie i dyskretne podfrezowanie, które równie efektywnie umożliwia cyrkulację powietrza.

Praktycznie i supernowocześnie!

Hitem ostatniego roku są drzwi ukryte – czyli rozwiązanie z ościeżnica zabudowaną w ścianie, która ostatecznie jest niewidoczna. Tylko ASILO, oferuje drzwi łazienkowe ze specjalnie zaprojektowaną ościeżnicą ukrytą pod kafelkami. Ościeżnica po stronie wewnętrznej pozwala na zabudowanie płytkami ceramicznymi, co sprawia, że drzwi nabierają minimalistycznej, skandynawskiej formy.

Jak wspomniano, łazienkowe drzwi muszą być praktyczne. Prezentowany model drzwi łazienkowych Colombo, jest dostępny także z klejonym lustrem po wskazanej przez Klienta stronie. Lustro to element niezbędny w każdej łazience – zamontowane na drzwiach pozwala oszczędzić cenne metry kwadratowe.

Artykuł opublikowano dzięki uprzejmości producenta drzwi ASILO.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz